AIKI sestry

LaMaR

Boží aikido seminář s Romanem i s fotografiemi

Pod záštitou nejmenovaného senseje AIKIsester Ondry proběhl v našem milovaném dojo dne 9. 4. seminář Romana 4. Dan. AIKIsestry se rozhodly semináře zúčastnit, čímž způsobily Romanovi nevídanou radost.
Sensej Roman otevřel seminář útokem Katate dory gyakuhanmi s naprosto grandiozním vstupem. Bohužel ho ještě neumíme slovy popsat, takže aikislovy – byl hustokrutopřísnej.
Z tohoto útoku účastníci semináře dělali spoustu zajímavých technik, ve kterých Lucie snad poprvé v životě zapojila práci boků. Byla přesvědčena, že u toho vypadala hodně dobře. Bohužel jí to ještě nikdo nepotvrdil (ale ani nevyvrátil). Monika snižovala svou pozici až do dokonalého polodřepu, že Uke Zdeněk přelétal přes její rovná záda jako sokolík. Málem mu bylo dojo malé.
Jak už bývá zvykem AIKIsester, excelovaly snad skoro ve všem. Občas se stalo, že pocítily přeci jen lehké nedostatky ve svých technikách. V tu chvíli byl Roman u nich a vše úžasně trpělivě zas a znovu vysvětlil. Měl s nimi výjimečně i přes jejich talent dost práce, protože jejich mozek byl silně paralyzován vzpomínkou na předchozí den, kdy zakusily zatím největší aikibolest, kterou doposavad prožily. Tu způsobil kloub nejmenovaného Bohouše, jež se na tréninku při ukázce Yonkyo vryl zákeřně až ke kosti na předloktí postupně obou AIKIsester. Trauma z Yonkyo bylo opravdu silné a tak hluboko zakódováno (snad až pod šedou kůrou mozkovou), že Roman se s odblokováním poměrně dost nadřel. Od té doby se AIKIsestrám špatně zvedají půllitry s pivem. Ale nevzdávají se, dobře vědí, že pro umění se musí trpět.
Po dopoledním tréninku se i při obědě Roman projevil jako správný učitel, který žáka vychovává nejen na tatami, ale i v běžném životě. Ukázalo se to v okamžiku, když Lucii nařídil, že nevstane od stolu, než to všechno nesní. Dokonce kontroloval stav jejích ohlodaných kostí, jestli na nich náhodou nezůstalo ještě maso, v čemž mu zdárně sekundoval sensej Ondra. Lucie naštěstí i po této nepříjemné situaci oběd přežila bez větší psychické újmy a mohla se zúčastnit spolu se sestrou odpoledního semináře.
Odpolední cvičení zahájil Roman útokem Ushiro ryu kata dory. Začali jsme s nácvikem vstupu, který Roman propojil s nádheným ikkyo. A potom se stalo něco neuvěřitelného! Lucie měla tu čest si poprvé v životě na semináři zacvičit se svým drahým nejmenovaným sensejem Ondrou. Jejich souhra byla nevýslovná. Především ve chvíli, kdy úžasný mocný sensej, zastávající roli Toriho skončil na zemi spolu s Ukem Lucii. Udělal tím AIKIsestře opravdu velkou radost.
Celý odpolední blok cvičení byl naprosto famózní. Plácali jsme sebou o zem, snažíce se přehodit naobědvané Uke přes svou hlavu. Je pravda, že plná břicha některých z nás trochu vzdorovala. Nicméně žádný oběd se na tatami neobjevil. Pouze trocha krve, která se řinula z natržené Davidovi záděrky. Tu si způsobil při neopatrném úchopu Zdeňka, takže Zdeňkova ramena zbytek tréninku zdobily krvavé stopy a tatami také, doku je nesetřely kalhoty ostatních aikidistů. David se s úrazem vyrovnal statečně a nevzdal na konci tréninku ani boj o 5. kyu, který vyhrál. AIKIsestry gratulují! Stejně tak Jirkovi, který se tímto stává hakamistou a se svým 2. kyu také dalším vzorem AIKIsester.
AIKIsestry moc děkují Romanovi za to, s jakou lehkostí, srozumitelností, láskou a a harmonií provázel celý seminář a nemůžou se dočkat, až ho zase poctí svou přítomností na nějakém z dalších seminářů.

Monika • April 10, 2016


Previous Post

Next Post