AIKI sestry

Print

Seminář Francka Noela v Praze

Dobrý den všem příznivcům Aikisester.

Na začátku měsíce června se v Praze konal mezinárodní seminář Francka Noela, a jelikož Aikisestru Lucii řada z vás osobně kontaktovala s tím, že vám chybí její seminářní raporty, což Lucii samozřejmě velice potěšilo, nelenila, sedla k počítači a zde máte její výplod.

Na seminář, konající se v sokole na Vinohradech, kde je velice milé prostředí, máme to tam všichni rádi a vůbec je to tam krásné, se sjeli všichni nadšenci praktikující Aikido z celých Čech, Moravy, Slezska, Slovenska, Norska, Francie, Španělska, Ukrajiny, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a Ázerbájdžánu. Zkrátka, bylo nás jak much, ale to vůbec nevadilo, protože prostředí s nataženým tatami bylo vyvětrané a s plně funkční klimatizací, takže se nám krásně cvičilo. Ani horko nám nebylo a dokonce zde byl nainstalován takový systém, který monitoroval počasí, jež zrovna panovalo venku. Místní strop bych přirovnala ke stropu ve Velké společenské síni v Bradavicích, který Brumbál zaklel tak, aby ukazoval oblohu, která je toho času na obzoru. Zde to bylo ještě o něco  sofistikovanější. Protože například, když začalo pršet, měli jsme pocit, jakoby pršelo i uvnitř. Bylo to až neuvěřitelně realistické.

Navíc jsme měli ten den možnost nahlédnout do životů malých roztomilých holčiček a jejich rodičů, kteří si na nich vůbec nehojili své životní prohry a nekompenzovali ztracené ambice.

Tohoto nahlédnutí nejlépe využil náš Rado, který se nebál, jít až na dřeň a za zavřenými dveřmi se seznámit s celkovou problematikou dětského akrobačního aerobiku.

Samotné cvičení bylo úžasné. Někteří se trochu zpotili, někteří poblili, ale jinak si myslím, že jsem si ho užili všichni. Aikisestra velice kladně hodnotí cvičení s Peťou Číňanem. To bylo naprosto úžasné!! Až jí to překvapilo, jak má ten chlapec hezké technikování. A to se Peťo vyjádřil, že se vůbec nesnažil, takže si Lucie nedovede představit, jaké by to bylo, kdyby se byl býval snažil. Když po skončení tréninku Číňanovi chválila jeho Aikido, tak se vyjádři slovy, cituji: “My jsme spolu cvičili?”

Dále se jí líbilo, že přijel pan Mlynár samozřejmě, a že svého učitele asi tak po půl roce konečně viděla a mohla si s ním zacvičit. Dokonce byl tak milý, že Aikisestře přivezl dárek k narozeninám, které nedávno oslavila, a za to mu velice děkuje. Dále slíbil, že Satanovi na Endovi daruje nové gi, Aikisestře Chanel číslo 5 a Dadískovi dveře do sprchového koutu, za což mu všichni zmínění také děkují.

Potom si Lucie nádherně zacvičila s Myjavčanem, kterému prozradila kauzlo místní klimatizace a cvičení se jim tak zalíbilo, že spolu museli setrvat dvě kola. Myjavčan se v tuto dobu připravuje na nastávající rodičovství, které si trénoval na Aikisestřiné nové kabelce, kterou jí daroval Satan. Je to jenkrásnější kabelka, jakou kdy vlastnila. A toto je jediné foto, které na semináři vzniklo…

36223749_2053640968289533_8835973112106319872_n

Jo, abych nezapomněla, byl tam i Franck Noel, a ten byl taky v pohodě. Chodil po tatami, cvičil s námi, opravoval lidem, které nebudu jmenovat (Thee) elementární věci, které nebudu jmenovat (tenkan). Dále nás valchoval v suwari waze. A byl dokonce usměvavý (nebo aspoň uvnitř bylo cítit, že se směje). Zkrátka a dobře byl skvělý.

Večer se stala ještě jedna velice důležitá věc a tou je, že jsem zjistili, že náš Davídek, kterého jsem si adoptovali v Brazílii, kde žil ve nuzných podmínkách (určitě v mnohem horších, než žije teď se svou milovanou rodinou) má pokrevního bratra, který je jenom o něco málo jebnutější, než je on sám, takže jsem ho také adobtovali. Tím se naše rodina rozrostla o dálšího člena a já mám od tá doby hlavu úplně v pejru.

-L-

Lucie • June 25, 2018


Previous Post

Next Post